Amazon zamyka internetowy sklep z tkaninami w ramach cięcia kosztów

NOWY JORK: Amazon zamyka spółkę zależną, która od prawie 30 lat sprzedaje tkaniny, co jest ostatnim krokiem giganta handlu internetowego w celu obniżenia kosztów.

W notatce zamieszczonej na swojej stronie internetowej cloth.com powiedział, że nie będzie już sprzedawać produktów i zamiast tego będzie kierował klientów do zakupów na Amazon. Czwartek to ostatni dzień, w którym klienci mogą składać zamówienia na stronie tkaniny.

„W ramach naszego regularnego planowania biznesowego stale oceniamy postęp i potencjał naszej oferty i podjęliśmy decyzję o zamknięciu Material.com” – powiedziała rzeczniczka Amazon Betsy Harden w przygotowanym oświadczeniu.

Nie jest jasne, ilu pracowników będzie miało wpływ zamknięcie. Harden powiedział, że Amazon będzie współpracować z pracownikami, aby pomóc im „zidentyfikować inne możliwości” w firmie, w tym w pobliskich magazynach. Powiedziała, że ​​pracownicy, którzy nie zostaną z Amazonem, otrzymają odprawę.

Wiadomość o zamknięciu została po raz pierwszy zgłoszona przez Craft Sector Alliance.

Firma Fabric.com z siedzibą w Gruzji została założona w 1993 roku pod nazwą Phoenix Textiles Group. Przez kilka lat działał jako hurtowy dystrybutor tkanin odzieżowych, zanim uruchomił własną stronę internetową i zaczął sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

Amazon przejął firmę w 2008 roku. Wtedy powiedział, że pomoże stronie z tkaninami rozszerzyć asortyment produktów i pozwoli Amazonowi oferować swoim klientom więcej materiałów do szycia i rzemieślniczych.

Zamknięcie firmy następuje, gdy Amazon próbuje obniżyć koszty w obliczu obaw o szersze środowisko gospodarcze i spowolnioną sprzedaż on line. W ostatnich miesiącach zlikwidowała swoją hybrydową wirtualną usługę opieki domowej Amazon Care, wdrożyła zamrożenie zatrudnienia po korporacyjnej stronie swojej działalności detalicznej i zrezygnowała z niektórych innych projektów.

Leave a Reply