Boodles będzie gospodarzem wystawy w Woman Lever Artwork Gallery od 22 października do 5 marca 2023 roku, aby pokazać 225-letnią historię marki jubilerskiej i pokazać, w jaki sposób Liverpool pomógł w kształtowaniu rozwoju firmy.

Na wystawie zostaną zaprezentowane przykłady prac dziewiętnastowiecznych twórców biżuterii z Liverpoolu oraz biżuterię Boodlesa. Kawałki „historycznej” biżuterii od twórców z Liverpoolu i trofea wyścigowe wykonane przez Boodles będą ilustrować wczesne lata firmy.

Odwiedzający będą mogli zapoznać się z historią biżuterii, od pozyskiwania kamieni i metali szlachetnych po projektowanie i produkcję biżuterii.

Lady Lever Artwork Gallery powiedziała, że ​​rozwój Boodles od miejskiego jubilera do wysokiej klasy wzornictwa i produkcji zostanie pokazany poprzez współczesną biżuterię na wystawie.

Alyson Pollard, szefowa Lady Lever Art Gallery, powiedziała: „Wystawa pokaże, jak ta rodzinna firma z Liverpoolu, wcześniej znana przez wiele lat jako Boodle i Dunthorne, stała się wiodącą marką na świecie. Prezentowana biżuteria będzie luksusowa, a zawiłości projektowania i wytwarzania biżuterii będzie można zgłębić. Będzie olśniewająco.

James Amos, dyrektor w Boodles, dodał: „Zobacz, jak powstała słynna marka Boodles i wejdź do wspaniałego świata biżuterii z najwyższej półki. To okazja, aby zbliżyć się do najbardziej pomysłowej i luksusowej biżuterii na świecie, stworzonej przez rodzinną firmę, która do dziś ma swój flagowy sklep w Liverpoolu.