W tym tygodniu rozpoczęły się jesienne pokazy couture 2022, a Schiaparelli, Christian Dior, a ostatnio Balenciaga, wystawiali swoje najbardziej luksusowe kolekcje roku w Paryżu. Ale jak to często bywa, Chanel ukradł present. Na wybiegu nie pojawiły się gwiazdy ani awangardowe zespoły – to nie jest tak naprawdę sposób Chanel. Zamiast tego, dyrektor kreatywna Virginie Viard zrobiła to, co ona – i Chanel – robi najlepiej: projektowała absurdalnie ładne rzeczy, którym nikt (w tym ja) nie może się oprzeć.

Wśród kolekcji tweedowych spódnic o maksymalnej długości, spodni do kałuży i hiperkobiecych spódnic w kształcie litery A było mnóstwo delikatnych kokardek w kolorze czarnym i kości słoniowej, które spoczywały na głowach wielu modelek, w tym ostatniej panny młodej Chanel. Jill Kortleve. Oczywiście kokardki zawsze były częścią estetyki francuskiej marki, ale coś w tym sezonie było świeże i niezaprzeczalnie warte zakupu. Oznacza to, że jeśli możesz sobie pozwolić na zakup akcesorium Chanel, nie mówiąc już o tym, który jest couture.

Jeśli, tak jak ja, nie znajdujesz się w takiej sytuacji (jeszcze), nie martw się — pokopałem trochę i odkryłem alternatywę za 10 USD od Amazona, która więcej niż wystarcza. Kup go poniżej, a kiedy już to zrobisz, sprawdź pattern łuków, który nieuchronnie będzie podążał za najnowszym pokazem Chanel.