Aby zachęcić do zrównoważonych nawyków dojazdów, Ikea przetestuje międzynarodowy system wspólnych przejazdów we współpracy z Liftango.

Od 27 czerwca (poniedziałek) pracownicy w Australii, Włoszech, Chorwacji, Serbii, Rumunii i Kanadzie mogą korzystać z aplikacji Ride2Get the job done do wspólnych przejazdów do pracy. Mogą monitorować liczbę przejechanych kilometrów lub mil, osiągniętą redukcję CO2 oraz dostęp do śledzenia kontaktów i funkcji bezpieczeństwa, jeśli to konieczne.

Daniela Pichler, kierownik ds. spotkań i podróży w Ikea Australia, powiedziała, że ​​„zdrowy i zrównoważony styl życia” jest kluczowym obszarem zainteresowania firmy.

„Program wspólnych dojazdów dla pracowników Ride2Do the job zachęci tysiące współpracowników Ikei do zastanowienia się nad sposobami zmniejszenia swojego wpływu na środowisko, przy jednoczesnym utrzymywaniu pozytywnych interakcji z kolegami w drodze do pracy i z pracy”.

Dyrektor generalny Liftango, Kevin Orr, powiedział, że istnieje „wahanie” przed użyciem transportu publicznego po pandemii.

„Pozwolenie pracownikom tych konkretnych sklepów Ikea na wspólne przejazdy ze zweryfikowanymi kolegami zapewni wielu pracownikom spokój ducha, jednocześnie zapewniając, że zrównoważony rozwój poprzez wspólne przejazdy nadal jest głównym celem”.

W oparciu o sukces próby firma wdroży system w 500 sklepach Ikea na całym świecie.