MODA

Kontoor Brands, właściciel Wranglera i Lee, odnotował wzrost przychodów w drugim kwartale o 25% do 614 milionów dolarów.

Wzrost w ciągu trzech miesięcy do 2 lipca był spowodowany głównie siłą w Stanach Zjednoczonych, gdzie przychody wzrosły o 40% do 510 mln USD rok do roku.

Zostało to jednak częściowo zrekompensowane wynikami działalności międzynarodowej firmy, w której przychody spadły o 18% do 103 mln GBP po tym, jak na handel wpłynęły blokady Covid-19 w Chinach.

Tymczasem dochód netto wzrósł do 62 mln USD z 23,6 mln rok wcześniej.

Scott Baxter, prezes, dyrektor generalny i prezes Kontoor Models, powiedział: „W bardzo dynamicznym środowisku makroekonomicznym wyzwania związane z łańcuchem dostaw i presja inflacyjna przyspieszyły w ciągu kwartału. Jestem dumny ze zdolności naszych zespołów do poruszania się po szybkich zmianach, osiągania lepszych wyników na naszym największym rynku i osiągania celów rentowności na drugi kwartał.”

Podczas gdy globalne przychody marki Wrangler wzrosły w tym okresie o 34% do 418 mln USD, przychody Lee wzrosły o 10% do 193 mln USD.

Firma zaktualizowała teraz swoje prognozy na 2022 r., ogłaszając, że w 2021 r. oczekuje się, że całoroczne przychody wzrosną o około 6%. W porównaniu z poprzednimi prognozami do około 10%.

Wyślij ten artykuł do znajomego

Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zalogowany.

Zaloguj się tutaj