Najlepsze zegarki słoneczne nie tylko zapewniają wolność od rozładowanych baterii — są również jednymi z najbardziej eleganckich (i najbardziej przyjaznych dla portfela) zegarków na rynku. Chociaż zegarki słoneczne zostały po raz pierwszy wprowadzone w latach 70. jako ulepszona wersja najnowocześniejszych cyfrowych zegarków epoki, pomysł zasilania zegarka całkowicie przy użyciu światła otoczenia nie stracił na atrakcyjności w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat wręcz przeciwnie. Podczas gdy marki zegarków starają się, aby ich produkty były bardziej przyjazne dla środowiska, zmniejszenie zależności od jednorazowych baterii doprowadziło do ogromnego zbioru stylowych zegarków słonecznych, od krzepkich G-Shocków przez szykowne Seikos po klasycznych nurków.

Przejście na energię słoneczną odbywa się nie tylko na poziomie podstawowym. Cartier spadł słoneczna wersja swojego kultowego Tanka w 2020 i w tym roku TAG Heuer wprowadził na rynek swój pierwszy w historii zegarek nurkowy zasilany energią słoneczną, Aquaracer Solargraph. Ale z długimi listami oczekujących na Cartiera, a TAG spodziewano się, że trafi do sklepów jeszcze w tym roku, wciąż istnieje wiele innych stylowych sposobów, aby wskoczyć na pokład słonecznego pociągu. Przewijaj, aby zobaczyć każdy design, który w tej chwili czujemy – absolutnie najlepsze zegarki słoneczne na rynku – a następnie rozkoszuj się satysfakcją, że nigdy więcej nie będziesz musiał kupować kolejnej baterii do zegarka.

Wszystkie produkty prezentowane na GQ są niezależnie wybierane przez naszych redaktorów. Jednakże, gdy kupujesz coś za pośrednictwem naszych linków detalicznych, możemy otrzymać prowizję partnerską.