Grupa twierdzi, że etykiety na półki zostały tak dobrze przyjęte, że pracownicy zaangażowani w próbę 15 sklepów twierdzą, że nie chcieliby wracać do etykiet papierowych.

Southern Co-op rozpoczął testowanie dwóch różnych typów etykiet elektronicznych w 2020 roku, zanim stopniowo rozszerzył examination do łącznie 15 sklepów w ciągu ostatniego roku.

Teraz planuje wprowadzić je do wszystkich sklepów do 2023 roku.

Adam Skiller, kierownik sklepu spożywczego Co-op przy Stockbridge Street, Chichester, East Sussex, powiedział: „Oni robią taką różnicę. Jesteśmy w stanie zaoszczędzić tyle czasu, a z szerszej perspektywy mam pewność, że wszystkie ceny są dokładne.”

Skiller dodał, że wymiana papierowych etykiet była „niesamowicie monotonna” i że zmiana pomogła w poprawie morale i sprawiła, że ​​półki „wyglądały bardziej czysto, schludnie i uporządkowane”.

Szacuje się, że grupa zaoszczędzi 220 000 funtów rocznie na kosztach papieru i druku.

Mark Barnett, kierownik projektu transformacji handlu detalicznego w Southern Co-op, powiedział: „Odkąd rozpoczęliśmy próby, jest to jedna z rzeczy, o które regularnie otrzymuję prośby.

„Kierownicy sklepów apelują o tę technologię, ponieważ zmiana fizycznych etykiet na półkach jest pracochłonna i nikt nie chce być obciążany”.